Złoty i srebrny jubileusz ślubów zakonnych

przez Franciszkanka

Jezus pragnie serc naprawdę konsekrowanych...

 

W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. odbyła się piękna uroczystość jubileuszowa sióstr, które dziękowały Bogu za dar 50 i 25 – lecia ślubów zakonnych. Złote jubilatki: S. Deborah Lockwood (przełożona generalna), S. Ewa Urbańska, S. Agnieszka Laska oraz srebrne: S. Grażyna Kobierzyńska, S. Majella Lizińczyk i S. Klelia Rogalla dzień wcześniej przeżywały dzień skupienia prowadzony przez Ks. Bpa Józefa Szamockiego.

Galeria z uroczystości

Podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Abp Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Siostry Jubilatki odnowiły swą profesję zakonną na nowo powierzając siebie Panu.  Ks. Prymas homilię oparł na perykopie o ewangelicznym ziarnie, które się zasiewa, następnie pęka, a umierając daje plon. Jeśli ziarno będzie zamknięte w sobie nic się nie wydarzy, dopiero, gdy się otworzy przyniesie owoc. Jubileusz ślubów zakonnych jest jak czas dożynek, to czas dziękowania.  Ks. Prymas przypomniał pytanie papieża Franciszka: Czego Jezus od nas oczekuje? Papież odpowiedział: Jezus oczekuje pragnie serc naprawdę konsekrowanych, czyli serc pokornych, otwartych i rozmodlonych, dających się innym. Bp Polak kontynuował, że droga życia zakonnego za przykładem św. Franciszka z Asyżu zaczyna się od spojrzenia Jezusa na krzyżu, która rodzi i przemienia życie, uczy je oddawać Bogu, jak to czynią jubilatki od 25 i 50 laty przynosząc swój plon życia przed ołtarz.

W uroczystości wzięli udział kapłani z diecezji gnieźnieńskiej, bydgoskiej, pelplińskiej i katowickiej, najbliższa rodzina i znajomi jubilatek oraz Siostry Franciszkanki. Po mszy św. był czas życzeń. Min. życzenia złożył Burmistrz Miasta Brusy p. Witold Osowski dziękując jednocześnie Siostrom Franciszkankom za okazywaną pomoc mieszkańcom Gminy Brusy podczas zeszłorocznej nawałnicy, wręczając symboliczne serce. Po południu wszyscy, którzy przybyli na jubileusz mogli wysłuchać koncertu w ramach Międzynarodowego Koncertu Muzyki Organowej w wykonaniu Gedymina Grubby (Organy) i Bogdana Kożuszko (akordeon).

Jubilatkom życzymy wiernego trwania na drodze powołania do końca życia. Jubilate Deo!

Wróć