ZE STOŁBC NA BIAŁORUSI W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE......

"Biały bal" w Stołbcach na Białorusi

 Zimowe miesiące w naszej parafii św. Kazimierza w Stołbcach są bardzo bogate w różnego rodzaju wydarzenia i spotkania. Zacznijmy od adwentu..... każdego dnia o godz. 7.00 nasza wspólnota parafialna w głębokim śniegu przedzierała się  na Roraty. Było nas bardzo dużo, dzieci również dopisały (jest to godne zauważenia, ponieważ większość z nich zaraz po roratach biegła prosto do szkoły). Nasza parafia jest jedną z nielicznych w diecezji mińsko - mohylewskiej, gdzie roraty są tak wcześnie rano i cieszą się tak dużą frekwencją.

Zdjęcia tutaj

 6 grudnia na Mszy  Świętej roratniej gościłyśmy św. Mikołaja, który obdarował  wszystkich, (dużych i małych) słodyczami! Tego dnia również solenizantka s. Nicola wraz ze św. Mikołajem obdarowała wszystkich zgromadzonych obrazkami świętych.

Boże Narodzenie świętowaliśmy w rodzinnej atmosferze, podczas Pasterki wszyscy wierni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

28 grudnia tradycyjnie w naszym domu zakonnym zorganizowałyśmy wigilię dla osób starszych, chorych i samotnych. Była wspólna Eucharystia, czytanie Pisma Świętego, opłatek, wspólne śpiewanie kolęd, no i oczywiście nie zabrakło poczęstunku.

W niedziele Świętej Rodziny po Eucharystii cała nasza parafia spotkała się w salce katechetycznej by obejrzeć przygotowane przez dzieci Jasełka.

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego przybyli również na Białoruś Trzej Królowie.

W czasie karnawału co roku mamy bal dla dzieci, tym razem był to BIAŁY BAL. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca, a na zakończenie słodki stół i prezenty...Radość dzieci trudno wyrazić słowami, niech zdjęcia przemówią same. Kończąc bal modliliśmy się za dobrodziejów i tych którzy pomogli nam przygotować ten piękny dzień, lecz jeden chłopiec uznał, że to za mało. Żegnając się z nami powiedział, że w domu pomodli się z rodziną cały różaniec w intencji tych, którzy dali mu taki piękny prezent!

Siostry ze Stołbc (S. Nicola i S. Julia)

Wróć