Zaproszenie na oratorium słowno - muzyczne w Chojnicach

przez administrator

Oratorium o s. Adelgund Tumińskiej

Serdecznie zapraszamy na oratorium słowno - muzyczne upamiętniające heroiczną postawę S. Adelgund Tumińskiej pt. :Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15,13), które odbędzie się 18 maja 2014 r. o godz. 18.00. w Bazylice w Chojnicach.


Oratorium będzie zwieńczeniem trzydniowych warsztatarów muzycznych, które odbędą się w dniach 16 -18 maja w Chojnicach. Autorką tekstów jest S. Kinga Heldt oraz uczniowie szkół chojnickich, muzykę zaś skomponował znany muzyk Jakub Tomalak. Warsztaty przeprowadzi p. Jakub, którego będzie wspierać dyrygentka i solistka S. Karen Trafankowska. W oratorium weźmie udział ponad 100 osób, w tym kilka chórów. Grupę teatralną poprowadzi pan Grzegorz Szlanga z Chojnickiego Domu Kultury, a orkiestrę dyrygent p. Piotr Dołęgowski.

Oratorium wpisuje się w obchody Roku Adelgund w polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek. Będzie ono rownież nawiązywać do dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II w dniu jego urodzin. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął J. E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel.


Piękna muzyka wykonana przez orkiestrę Szkoły Muzycznej z Torunia i padające słowa, choć w swej wymowie tragiczne, dodadzą każdemu wiary, nadziei i miłości w otaczającej nas rzeczywistości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wróć