Zapraszamy na IV edycję EDK Dziemiany

przez Franciszkanka

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Dziemianach wzięło udział prawie 2 tysiące osób. Uczestnicy potwierdzają, że EDK jest wielkim wyzwaniem, głęboką ciszą, przestrzenią, w której przekraczając trud i słabości doświadczają dotknięcia Bożej łaski, odzyskując siły duchowe i pogłębienie wiary. Wielogodzinny marsz w ciszy porządkuje również wiele trudnych spraw w sercu człowieka.  Ta droga staje się drogą przełomu do lepszego życia. Tegorocznym tematem przewodnim EDK jest wyjście w nieznane, aby budować Kościół XXI wieku

Podobnie, jak w ubiegłym roku są przygotowane trzy trasy, poprowadzone przez pola i zniszczone lasy przez nawałnicę 2017 w pobliżu pięknych jezior kaszubskich. Największym wyzwaniem dla uczestników EDK Dziemiany jest trasa św. Rity, która mierzy ok. 55 km. Jest ona najdłuższą ze wszystkich tras na Pomorzu, prowadzi wokół Jeziora Wdzydzkiego, następnie trasa św. Franciszka (42 km) i trasa na wzór EDK  - św. Antoniego (28 km). Wszystkie trzy trasy doprowadzą na jedyną w diecezji pelplińskiej Kalwarię w Wielu. Dokonując wyboru trasy należy wziąć pod uwagę swe możliwości i kondycję.

Należy pamiętać, że każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Koniecznie trzeba być wyposażonym w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, krzyż, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek.  Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Dla chętnych uczestników jest przygotowana aplikacja EDK w telefonie, która pokazuje lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera rozważania w formie tekstowej oraz audio. Dla pozostałych są przygotowane pakiety EDK, na które składają się: rozważania Drogi Krzyżowej, odblaski z logiem EDK i pamiątkowa, czarna opaska EDK.  Pakiety będzie można odbierać w Ośrodku Kultury w Dziemianach, 5 kwietnia przed i po mszy św. w cenie 12 zł. Opis tras prosimy wydrukować we własnym zakresie.

 Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 5 kwietnia o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach. Rejestracja chętnych dokonuje się tylko przez stronę internetową   www.edk.org.pl , na której należy odszukać rejon Dziemiany i wybraną trasę.

Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/  

 Zapraszamy!

Ekipa EDK Dziemiany

EDK 2018

Wróć