Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce

przez Franciszkanka

 

Ojciec Święty Franciszek zakończył pięciodniową wizytę w Polsce. Jego wizyta apostolska związana głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży, które przebiegały pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

ŚDM 2016 był doświadczeniem głęboko religijnym i niezwykłym. Dokonała się przepiękna, międzynarodowa manifestacja młodego Kościoła. Ogromna radość i energia młodych były olbrzymią dawką niezwykłych przeżyć duchowych, wspaniałego budowania wspólnoty. Wszystkie przeżycia są zapisane głęboko w pamięci sercu, będą przynosić owoce w wielu momentach życia. W tym przepięknym święcie radosnej wiary uczestniczyło ponad 40 Sióstr Franciszkanek, które przybyły nie tylko z Orlika, ale również z grupami młodzieży z Darłowa, Człuchowa, Niepokalanowa i Białorusi. Nie zabrakło nas również podczas mszy narodowej na Jasnej Górze.

Cała galeria

Niepowtarzalne chwile na Błoniach KrakowskichCampusie Misericordia pozostaną głęboko w sercach, podobnie jak wygłoszone katechezy przez Ks. Bpa Rysia, Ks. Bp Dajczaka i Ks. Prymasa Polski wygłoszone na stadionie Cracovii. Wyjątkowe chwile przeżyłyśmy w Centrum Powolaniowym, w którym dokonało się wiele spotkań z młodymi ludźmi. Niecodzienne spotkanie odbyło się w Krakowie – Olszanicy w Wiosce Franciszkańskiej, w której spotkała się młodzież franciszkańska z całego świata. Gośćmi tego spotkania byli generałowie wszystkich zakonów franciszkańskich, wśród nich S. Deborah Lockwood – przełożona generalna Sióstr Franciszkanek. Było to doświadczenie bogactwa charyzmatu franciszkańskiego, okazja do podzielenia się darem powołaniem i radości franciszkańskiej. Oczekiwanym spotkaniem była także msza św. dla kapłanów i osób konsekrowanych z papieżem Franciszkiem w Sanktuarium Jana Pawła II.

Wszystkie spotkania, nade wszystko słowa papieża Franciszka na nowo rozpaliły w nas płomień Bożego Miłosierdzia, który zgłębiony na nowo stał się pulsującym sercem Ewangelii i chrześcijaństwa.  Dziękujmy Bogu za ten błogosławiony czas!

Wróć