XX lat Domu Dziennego Pobytu w Mińsku Mazowieckim

przez Franciszkanka

Dzień 18 listopada 2015 roku na długo zapisze się w pamięci Podopiecznych i Pracowników Domu Dziennego Pobytu w Mińsku Mazowieckim, gdyż tego dnia minęło dokładnie 20 lat od jego powstania. Od stycznia 2014 r. w tym domu posługują Siostry Franciszkanki: S. Joanna Wysokińska i S. Cypriana Mazerant. Na wspólne świętowanie przybyli goście: Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser, Dyrektorzy Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej ks. Dariusz Marczak i ks. Andrzej Kowalski, proboszczowie mińskich parafii, burmistrz miasta p. Marcin Jakubowski, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownicy placówek Caritas, Darczyńcy, oraz Przyjaciele Domu.

Galeria zdjęć z tej uroczystości

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Henryka Hosera ordynariusza Diecezji Warszawsko – Praskiej. Ksiądz Arcybiskup w skierowanej do zebranych homilii, bazując na tekstach czytań mszalnych z dnia, wyraźnie zaznaczył rolę, jaką odgrywają dzisiaj ludzie starsi, pokazał ich wartość i godność. Podkreślił, że starość jest darem samego Boga. Na zakończenie Mszy Świętej zebrani mieli okazję uczcić relikwie bł. Karoliny Kózkówny – patronki Domu.

Następnym punktem programu były podziękowania wygłoszone przez Kierownik Domu Dziennego Pobytu s. Joannę Wysokińską, dla tych wszystkich ludzi Dobrej Woli, którzy przez wiele lat wspierali i nadal wspierają dzieło Caritas. Podopieczni z tej okazji własnoręcznie wykonali skromne upominki, które z wielką radością zostały ofiarowane Darczyńcom.

Po uczcie dla ducha przyszła uczta dla ciała i wszyscy udali się na wspólny posiłek, a następnie przyszedł czas na kolejny punkt świętowania, czyli przedstawienie „Owieczka”. Seniorzy długo przygotowywali się do tego spektaklu, bardzo angażując się we wszelkie próby. Spektakl wypadł znakomicie, o czym mogą zaświadczyć zebrani goście i prócz wielu uśmiechów artyści zebrali duże oklaski.

Radosne świętowanie zakończyło się podziękowaniami Księży Dyrektorów Caritas oraz wspólnym spotkaniem przy pysznym torcie.

więcej na stronie Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej

Wróć