Warszawa: Za zasługi dla kościoła warszawskiego

przez Franciszkanka

W uroczystość patronalną archikatedry warszawskiej, wspomnienie Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca ks. kard. Kazimierz Nycz odznaczył dwadzieścia jeden osób   medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” . Medale otrzymali min. osoby zaangażowane w działalność charytatywną na rzecz ubogich oraz duszpasterstwo. W gronie odznaczonych znalazły się też dwie siostry franciszkanki od pokuty i miłości chrześcijańskiej: S. Kalista Lesman, długoletnia pracownica Archiwum Archidiecezjalnego, oraz S. Ryszarda Przyłucka, która od lat kieruje zespołem charytatywnym w parafii św. Jakuba na Ochocie.

Zwracając się do odznaczonych  medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” ks. Kardynał podkreślił : Chciałem wam pogratulować raz jeszcze i podziękować w imieniu swoim i archidiecezji.  Chciałbym również podziękować waszym proboszczom za to, że was dostrzegali, że umieli was zaprosić, podzielić się misją pasterską z wami w parafiach i wspólnotach. Za to, że potrafili docenić wasze podprowadzanie ludzi do Jezusa – podkreślił metropolita warszawski.

Nagrodzeni wzięli udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem kard. Nycza w święto patronalne warszawskiej archikatedry. – Św. Jan Chrzciciel uczy nas przede wszystkim pokory. Schodzi w cień, staje się drugo- i trzecioplanowym po to, by na pierwszym planie w jego życiu i w życiu ludu, do którego go Bóg posyła, był Jezus Chrystus, który przyszedł jako Zbawiciel – mówił w homilii metropolita warszawski.

Wróć