Warszawa: "Mały Książe" w par. Opatrzności Bożej

przez Franciszkanka

"Mały Książe" – w Parafii Opatrzności Bożej w Warszawie przeniósł parafian i sympatyków w świat tajemniczości, wpisując w niego głębokie refleksje, dotyczące miłości, przyjaźni, cierpienia, szczęścia, samotności i życia ludzkiego.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej 264 pod czujnym okiem reżyserek i scenarzystek s. Kasjany Konkolewskiej i p. Katarzyny Glinki zachwyciły urzekającą historią chłopca, który pokochał różę, lecz dopiero dzięki wędrówce po wszechświecie zrozumiał, jak wyjątkową była dla niego istotą.

Historia człowieczka z niewielkiej planety, to opowieść o poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze. To przygoda przenosząca nas w świat marzeń i wyobraźni, która uczy patrzeć sercem. Wszak „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Opowieść, skierowana do dzieci, poruszyła serca jednak wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na przedstawienie w czasie, gdy na Euro 2016 emocje sięgały zenitu, gdyż Polska grała z Irlandią. Nawet w dolnym kościele słyszeliśmy okrzyk goooooool! Radość ogromną oznajmił na koniec przedstawienia ks. Proboszcz.

 s.Maristella Karbowniczek

Wróć