Wakacje w Orliku

przez Franciszkanka

Tuż po zakończeniu roku szkolnego grupa ponad 40 dzieciaków z różnych stron Polski zjechało do Orlika na tygodniowy wypoczynek, który jak co roku był finansowany z zakonnej fundacji Poverello. Opiekę na dziećmi sprawowały Siostry Franciszkanki: Edyta i Kasjana, klerycy WSD Pelplin oraz 2 wolontariuszki z Warszawy.

Galeria mówi sama za siebie :)

Na dzieciaków czekało ogrom wrażeń, sporo wyjazdów w różne ciekawe zakątki Kaszub i Pomorza, poznawanie historii św. Franciszka i Założycielki Sióstr Franciszkanek M. Magdaleny Damen. Każda wolna chwila była wypełniona radością bycia we wspólnocie czy to na boisku, dyskotece, wspólnych grach lub ciekawymi filmami.

Oto relacja uczestniczek Klaudii Laskowskiej i Natalii Jurkojć:

Tegoroczny wypoczynek spędziliśmy w wielu miejscach: byliśmy w wiosce indiańskiej, w  której było dużo atrakcji; w Szymbarku był przewodnik, który potrafił nas bardzo zaciekawić różnymi informacjami o naszych rodach, a szczególnie Kaszubach; pływaliśmy w basenie, a w Łebie bawiliśmy się w Dinoparku oraz biegliśmy po ruchomych wydmach; mogliśmy też wiele się dowiedzieć w czasie zabaw w Centrum Nauki w Gdyni. Tyle o atrakcjach, ale były też jeszcze ważniejsze sprawy, tzn. mamy w sercu wiele wdzięczności za: miłą gościnę, pyszne posiłki, cierpliwość, wyrozumiałość, za śmieszne zabawy, zaskakujące niespodzianki, opiekę, za czytanie bajek, niezwykłe poczucie humoru, nie jesteśmy w stanie tego zliczyć. Nasi Opiekunowie mogli w innym miejscu spędzić ten tydzień, lecz byli z nami w czasie naszego pobytu w Orliku.  Za to jesteśmy najbardziej wdzięczne.

Wróć