W Rzymie zakończyła się pielgrzymka wiary seminarzystów i nowicjatów z całego świata.

Zdjęcia z tych dni


W dniach od 4 do 7 lipca około 6 tys. kleryków, nowicjuszy i nowicjuszek, reprezentujących 66 krajów świata odbywało pielgrzymkę Roku Wiary. Z Polski wybrało się na tę pielgrzymkę ponad 600 młodych kleryków, nowicjuszy i nowicjuszek, w tym pięć nowicjuszek polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek z Orlika. Hasłem pielgrzymki są słowa "Ufam Tobie".

 

 

 

  W programie tych dni znalazło się wiele wydarzeń:  

- czwartek, 4 lipca - pielgrzymka do Grobu św. Piotra i refleksja, którą podzielił się z uczestnikami kard. Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki św. Piotra;a następnie wszyscy przy grobie św. Piotra wyznali swoją wiarę.

- piątek, 5 lipca, do południa odbywała się katecheza w różnych językach w różnych kościołach miasta, po południu nawiedzenie niektórych miejsc świętych, w których znajdują się relikwie świętych związanych z Rzymem, a wieczorem święto świadectw na placu Kapitolińskim;

-  w sobotę, 6 lipca, do południa spotkanie formacyjne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, a po południu spotkanie z papieżem Franciszkiem i procesja maryjna, 

 

- i na koniec, w niedzielę 7 lipca uroczysta Eucharystia, której przewodniczył papież Franciszek w Bazylice św. Piotra, a po niej w południe – tradycyjna modlitwa “Anioł Pański”.

Obejrzyj fragment spotkania z papieżem Franciszkiem w auli Pawła VI

 

Wróć