Tragiczna śmierć śp. S. Justyny Oleszkiewicz

przez Franciszkanka

Z wielkim bólem serca zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (29 września) w wieku 50 lat śp. S. Justyna – Genowefa Oleszkiewicz odeszła do Domu Ojca. W życiu zakonnym przeżyła prawie 30 lat. Posługiwała min. w Niepokalanowie, Warszawie, Poznaniu, Czarnem, Gnieźnie i Orliku. Pochodziła z pobliskiego Udorpia k. Bytowa.

Śp. S. Justyna brała udział w Dniach Skupienia dla sióstr pracujących w instytucjach kościelnych i domach zakonnych na Jasnej Górze. Po ich zakończeniu udała się w podróż powrotną do domu zakonnego w Orliku. Idąc z dworca kolejowego w Lubni drogą nr 235 została potrącona przez samochód ciężarowy. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować jej życia. Po ludzku trudno pogodzić się z jej śmiercią i "(…) i choć zasmuca nas nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności. Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy..."

Polecamy Miłosierdziu Bożemu jej duszę i błagamy o życie wieczne dla niej. Modlitwą ogarniamy rodzinę pogrążoną w żałobie, jak również kierowcę prowadzącego samochód w chwili tego nieszczęśliwego wypadku.

Pogrzeb śp. S. Justyny Oleszkiewicz odbędzie się 3 października (poniedziałek) o godz. 11. w kaplicy Domu Prowincjalnego w Orliku. Jej ciało spocznie na cmentarzu zakonnym w Orliku.

Różaniec za zmarłą będzie odmawiany w kaplicy sióstr codziennie o godz. 17.30 do dnia pogrzebu.

DOBRY JEZU, A NASZ PANIE DAJ JEJ WIECZNE SPOCZYWANIE!

Wróć