Warszawa: IX Święto Dziękczynienia

przez Franciszkanka

Chrzest Darem Miłosierdzia"- pod takim hasłem w Warszawie odbyło się IX Święto Dziękczynienia. Uroczystość nawiązywała do obchodzonego w Kościele  Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Do Świątyni Opatrzności Bożej wyruszyłyśmy o poranku z Placu Piłsudskiego.

Odczuwałyśmy radość i jedność, ponieważ byłyśmy przedstawicielkami prawie każdej naszej warszawskiej wspólnoty. Trasa wynosiła ponad 10 km, dlatego była modlitwa różańcowa, śpiew tradycyjnych pieśni, dużo wiadomości z życia św. Maksymiliana Kolbe, którego relikwie wędrowały z nami.

Radość, którą dzieliłyśmy się  z innymi, kontakt z przechodniami, oraz krótkie pozdrowienia „budziły świat”. Cztery orkiestry zmieniały się na poszczególnych etapach dodając nam zapału. S.Dominika Rogaczewska podtrzymywała śpiew nawet tam, gdzie inni skończyli… :)

Warto zajrzeć do galerii!

Na ostatnim etapie pielgrzymki do relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego dołączył Episkopat Polski oraz przedstawiciele zakonów niosący relikwie swoich świętych, które na co dzień są już w panteonie Świątyni Opatrzności. Mszy św. przewodniczył prymas Grecji Sevastianos Rossolatos. Kardynał K. Nycz zawierzył nas Opatrzności Bożej. W programie święta znalazły się koncerty, zabawy rodzinne  a całość zakończyła się  wieczorem nabożeństwem i iluminacją światła.

                                            s.Maristella Karbowniczek

 

Wróć