Świetlica św. Franciszka z Chojnic na Jasnej Górze

Świetlica św. Franciszka z Chojnic na Jasnej Górze

„Jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce…”


7 czerwca  br.dwudziestka podopiecznych Świetlicy im. św. Franciszka z Chojnic, pod opieką s. Darii, s. Bernardy, s. Kingi i pani Asi, wyruszyła do duchowej stolicy Polski, czyli na Jasną Górę. Tutaj zdjęcia.


Najważniejszym celem tej pielgrzymki była modlitwa przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Za wielką łaskę poczytujemy sobie fakt, że przez trzy dni w czasie Mszy św. i Apeli Jasnogórskich byliśmy bardzo blisko Cudownego Obrazu, a nawet w sobotę czwórka naszych dzieci odmawiała dziesiątkę różańca w czasie modlitwy apelowej.

            Zwiedzaliśmy Jasną Górę, spojrzeliśmy na Częstochowę z wysokości wieży oraz odwiedziliśmy największe sanktuaria w „Centrum Miniatur Sakralnych”. Tam zjedliśmy pyszny obiad i obejrzeliśmy film w kinie 5D, a chętne dzieci przejechały się na karuzeli Aladyna. Uczestniczyliśmy w spotkaniu ewangelizacyjnym, gdzie śpiewaliśmy i tańczyliśmy na chwalę Pana z ks. bp Antonim Długoszem i zespołem Armia Dzieci. Atrakcją dla naszych podopiecznych było spanie na piętrowych łóżkach oraz podróżowanie pociągami. Szczęśliwie powróciliśmy w godzinach wieczornych w niedzielę 9 czerwca.

            Ten czas mogliśmy spędzić w Częstochowie dzięki gościnności, bezinteresowności i otwartości serc naszych współsióstr z Częstochowy, którym bardzo dziękujemy!

             Nie mogłybyśmy marzyć o tej pielgrzymce, gdyby nie nasi sponsorzy: ks. Jacek Dawidowski, ks. Krzysztof Narloch, Windex, Władysław Szyling, Gwiździel, W.M. Niciejewski, HMB Wysoccy, ZB Urbaniak oraz ZPMB Ginter, którzy wsparli nas finansowo.   DZIĘKUJEMY!

                        Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, choć zmęczeni. I już pytają o kolejny rok szkolny w Świetlicy i wspólny wyjazd.

s. Bernarda

 

Wróć