Spotkanie sióstr juniorystek

przez Franciszkanka

Juniorat letni, czyli spotkanie formacyjne dla sióstr po pierwszych ślubach, jest zawsze czasem wyczekiwanym. Nie tylko dlatego, że wypełniony jest wykładami i chwilami przeznaczonymi na rozważanie czy skupienie, ale przede wszystkim to czas na SPOTKANIE… spotkanie z Panem i we wspólnocie sióstr.

Tegoroczny juniorat tak naprawdę rozpoczęłyśmy w Krakowie, biorąc udział w Światowych Dniach Młodzieży. Niektóre z nas posługiwały w Centrum Powołaniowym, inne, zmierzając do Krakowa, wzięły udział we Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze. To było dla nas niezwykłe doświadczenie uczestniczyć w tym ogromnym święcie młodych z całego świata, być z nimi, modlić się w tak różnorodnej wspólnocie, rozmawiać, dawać świadectwo. Czułyśmy, że Ci wszyscy ludzie to jedna rodzina, gdzie znikają bariery językowe i kulturowe, a językiem staje się miłosierdzie. Bardzo przeżyłyśmy spotkania z papieżem Franciszkiem i kierowane do nas słowa, by porzucić wygodne kanapy, zaopatrzyć się w sportowe buty i wyjść ku bliźnim, by być czułym, delikatnym i miłosiernym jak Bóg.

Po Krakowie przyszedł czas na Orlik. Pierwszy tydzień był skupiony wokół praktycznego wymiaru wspólnoty czyli… najzwyklejszego bycia ze sobą. Wzajemne poznawanie, integracja, wspólna modlitwa, praca, rekreacja wyznaczały rytm tego tygodnia. Dzięki dobroci Pana i sióstr wybrałyśmy się na zwiedzanie malborskiego zamku i podziwianie polskiego morza oraz pielgrzymowałyśmy na Kalwarię Wielewską w intencji powołań.  Drugi tydzień wypełniony był wykładami, które przygotował dla nas o. Idzi Soroburski OFM, duszpasterz młodzieży z Chorzowa.

Za ten owocny czas junioratu, Bogu niech będą dzięki !

Wróć