Spływ kajakowy rzeką Wdą

przez Franciszkanka

Spływ kajakowy

17 lipca, w Orliku zakończyłyśmy rekolekcje lectio divina, które pozwoliły nam „wypłynąć na głębię” Bożego Słowa. Umocnione Jego Mocą, postulat, nowicjat wraz z S. Mironą i S. Edytą postanowił wypłynąć na głębię wód rzeki Wdy i sąsiednich jezior. Trasa nie była trudna, ale niespodzianek było sporo. Większość połamanych drzew, leżących w poprzek rzeki dało się ominąć w kajaku, ale o wywrotkę nie było trudno. Spływ był wspaniałą okazją do aktywnego i radosnego odpoczynku. 

Otaczająca zieleń, szum wody i śpiew ptaków napajał nas spokojem. Chwilami uwagę przykuwały dzikie kaczki i piękne łabędzie. Cudne widoki w lustrzanym odbiciu wody, dziko rosnące kwiaty, krzewy i drzewa przypominały Pieśń Słoneczną św. Franciszka: „Wsławiony bądź o Panie mój we wszystkim, co stworzyłeś nam".

Radości było wiele. Warto było wziąć wiosła w dłonie i śpiewać: "Nie bój się, wypłyń na głębię..." To nic, że część z nas trzymała wiosła pierwszy raz w życiu i czasami nurt rzeki był silniejszy od naszych rąk. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne przeżycia i piękne wspomnienia. Już myślimy o kolejnym spływie.

Zapraszamy do galerii.

Wróć