Spektakl "Świadek Miłości" w Chojnicach - zaproszenie

Zaproszenie na spektakl " Świadek Miłości"

 S. Adelgund Tumińska urodziła się i wychowała na ziemi chojnickiej. Dnia 15 lutego 1945 r. oddała swe życie w obronie trzech chojniczanek: Marii, Gertrudy i Katarzyny. Swym heroicznym czynem uratowała od śmierci młode kobiety, natomiast sama stała się ofiarą okrutnego męczeństwa i gwałtu.  Polska prowincja Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej z siedzibą w Orliku, obecny rok obchodzi jako Rok S. Adelgund Tumińskiej z okazji przypadającej 120 rocznicy jej urodzin. Inauguracja tego roku nastąpi 15 stycznia podczas mszy świętych we wszystkich wspólnotach prowincji w Polsce. Natomiast w Chojnicach, Rok Siostry Adelgund Tumińskiej zostanie uroczyście otwarty w dniu 16 stycznia o godz. 17.00. w Chojnickim Domu Kultury.


Podniosłość temu wydarzeniu nada spektakl o S. Adelgund - „Świadek Miłości” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Chojnicach. Premiera tego spektaklu odbyła się 19 października 2012 r. W bieżącym roku uczniowie wraz z nauczycielami podjęli się po raz drugi trudnego wyzwania, by w sposób oryginalny i profesjonalny przybliżyć historię życia i męczeńskiej śmierci S. Adelgund Tumińskiej. Nad całością przygotowywanego przedstawienia czuwają nauczyciele: Magdalena Grala i Eugenia Majewska(reżyseria), Ludmiła Gasz- Plata (choreografia) i Radosław Meger(muzyka i chór).

Siostry Franciszkanki wraz z społecznością Zespołu Szkół Katolickich zapraszają mieszkańców Chojnic i okolic na to wyjątkowe wydarzenie w dniu 16 stycznia (czwartek) na godz. 17.00. do Chojnickiego Domu Kultury.

Wróć