Zafascynowane Bogiem złożyły Śluby Wieczyste w Orliku

przez Franciszkanka

6 lipca br. w zakonnej kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku podczas uroczystej Mszy św. Siostry: Vianneya Szwarocka, Łucja Szydłowska, Michalina Brożyńska i Antonia Szwed złożyły profesję wieczystą na ręce przełożonej prowincjalnej S. Mirony Turzyńskiej.  Do tej ważnej chwili przygotowywały się przez 8 lat formacji w kandydaturze, postulacie, nowicjacie i junioracie. Dzień ślubów wieczystych jest nowym początkiem, decyzją, by już nigdy nie “oglądać się wstecz”, lecz coraz wierniej i gorliwiej podążać za Jezusem Chrystusem przez wszystkie dni, razem z siostrami, które daje Bóg.

W tym ważnym wydarzeniu profeskom wieczystym towarzyszyły licznie zebrane Siostry Franciszkanki, najbliższa rodzina i kapłani, którzy przybyli z parafii i miejsc posługiwania naszych Sióstr. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Bp Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diec. pelplińskiej.

Ks. Biskup w homilii przybliżył drogę osoby powołanej, która od rozeznania prowadzi do zafascynowania się Chrystusem. Podkreślił, że osoby konsekrowane są powołane do misji, by pomóc ludziom uwierzyć, że są kochani przez Boga. Kto spotkał Boga, ten jest szczęśliwy, bo może służyć ludziom. Pięknym przykładem jest Maryja zasłuchana w Słowo Boże, posłuszna Duchowi Świętemu, śpiesząca do św. Elżbiety. Gdy będziemy trzymać się Słowa Bożego, będziemy mogli podobnie jak Ona śpiewać w swym życiu hymn uwielbienia -  Magnificat. Maryja miała poczucie wartości, bo wiedziała, że realizuje misję Boga. Niech Maryja przypomina, że mamy nieść Boga ludziom, głosić pokój i radość i być świętymi, którzy zmieniają świat. Ślubowana czystość, ubóstwo i posłuszeństwo to forma realizacji wewnętrznej wolności. Drogie Siostry, bądźcie szczęśliwe, niech Wasze powołanie mówi ludziom, że są kochani przez Boga – zakończył ks. Biskup Okroj.

Galeria zdjęć

Po mszy św. były radosne życzenia, wspólna agapa przy stole, a następnie piękny koncert uwielbienia za dar sióstr składających śluby wieczyste w wykonaniu chóru orlickiego przy pomocy muzyków z Malborka i Gdańska.

Siostrom - wieczystym profeskom życzymy wiernego i radosnego trwania w powołanie na drodze rad ewangelicznych w duchu św. Franciszka i M. Magdaleny!

 

Wróć