Sercem przy Słowie - rozważanie na VI niedzielę Wielkanocną w roku A

przez Admin

 

"Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie." (J 14,21)

W kolejną, już VI Niedzielę Okresu Wielkanocnego Jezus kieruje do Apostołów pełne ciepła zapewnienie o Jego miłości, obecności i obietnicy posłania Ducha Pocieszyciela. Ta obietnica czeka także dla nas. Przyjmijmy zaproszenie Pana, który chce nam się objawiać w Swoim Słowie.

 

"Nie zostawię was sierotami" - to zapewnienie Jezusa z jednej strony nie koloryzuje sprawy, nie próbuje obszywać czekającej uczniów trudnej rzeczywistości w miękki pluszowy polarek, że może wcale nie będzie tak źle z nimi, a może jest jeszcze szansa na inny scenariusz... o czekającym Go Krzyżu Jezus mówi wprost - jednocześnie zapewnia, że bolesne doświadczenie opuszczenia i straty będzie przejściowe, a Jego obecność, choć w inny sposób, będzie towarzyszyć uczniom już na zawsze - poprzez Ducha Prawdy. Kryterium poznania Go jest miłowanie Jezusa, które przejawi się w zachowywaniu Jego przykazań. To również stanie się gwarancją dla wierzącego, że jest umiłowany przez Ojca i Syna.

 

Głębokie pragnienie poznania Jezusa, zobaczenia Go, może być spełnione i staje się to możliwe właśnie dzięki Duchowi Świętemu. "... Ja będę go miłował i objawię mu siebie." - to dzisiejsza obietnica dla Ciebie i dla mnie. Czy Ty też chcesz zobaczyć Jezusa?

 

s. Sancja

TEKST NIEDZIELNEJ LITURGII SŁOWA

Wróć