Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janerio


W dniach 23 - 28 lipca młodzi z ponad 200 krajów świata zgromadzą się w jednym miejscu – w Rio de Janeiro – aby tam wyznać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Słowa, które przyświecają tegorocznym 28. Światowym Dniom Młodzieży toIdźcie i nauczajcie wszystkie narody”.  


Na te słowa odpowiedziało bardzo wielu młodych ludzi z całego świata. Do Rio de Janeiro wybiera się około 2 tys. Polaków.  Tej polskiej wyprawie towarzyszy 10 księży biskupów.

W 28. ŚDM w Rio de Janeiro po raz pierwszy będzie przewodniczył Ojciec św. Franciszek. To spotkanie jest szczególnym czasem modlitwy za współczesnych Misjonarzy Męczenników, którzy ofiarą swego życia przypieczętowali posługę i świadectwo wiary.

 

24 lipca podczas specjalnej sesji franciszkańskiej, konferencję o braterstwie w duchu św. Franciszka i św. Klary z Asyżu wygłosi - S. Deborah Lockwood, Przełożona Generalna Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Wśród uczestników tegorocznego RIO 2013 oczywiście nie zabraknie Sióstr Franciszkanek z naszych dwóch brazylijskich prowincji.

Wróć