S. Mateusza Masternak - najlepsza pielęgniarka roku 2013

przez administrator

Najlepsza pięleniarka roku 2013

 

Po raz dziewiąty w chojnickim szpitalu odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

 

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień najlepszym pielęgniarkom odbył się wykład p. profesor Aleksandry Gaworskiej Krzemińskiej (konsultant wojewódzki ds. pielęgniarstwa w Gdańsku). Podsumowaniem wykładu były słowa A.Dobabediana: „Wynik (pracy) zależy od interdyscyplinarnej grupy, a nie od jednego fachowca”. Słowa te podkreślają znaczenie zawodu pielęgniarki w procesie leczenia pacjentów.

Najważniejszym punktem obchodów było wręczenie tytułu „Najlepszej Pielęgniarki Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach w 2013 roku. Otrzymała go Joanna Masternak, czyli siostra Mateusza. Nie zabrakło też innych wyróżnień, dyrekcji szpitala oraz wielu życzeń i mobilizacji do dalszej pracy.

S. Mateusza Masternak jest siostrą franciszkanką od pokuty i miłości chrześcijańskiej, od 6 pracuje jako pielęgniarka na oddziale neurologii chojnickiego szpitala.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

O tytule zdecydowały głosy pacjentów, personelu i wykazana wiedza na konkursie wojewódzkim. S. Mateusza w swej wypowiedzi zaznaczyła, że  pielęgniarki są rękami i nogami pacjentów,ważny jest uśmiech, rozmowa. Chory musi czuć się ważny …dziękuję, że mogę pracować. Wiara pomaga mi, w każdym widzę chorego Chrystusa.

W tej uroczystości wzięły udział władze miasta Chojnice i powiatu chojnickiego, pracownicy, pozostałe nagrodzone osoby i Siostry Franciszkanki.

Galeria I

Galeria II

Wróć