S. Cypriana i S. Francesca złożyły śluby wieczyste

przez Franciszkanka

Dnia 8 lipca, w kaplicy Domu Prowincjalnego w Orliku podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył J. E Ks. Bp Wiesław Śmigiel, dwie siostry: S. Cypriana Mazerant i S. Francesca Głowicka złożyły wieczystą profesję ślubów zakonnych na ręce Przełożonej Prowincjalnej, S. Mirony Turzyńskiej. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli kapłani, najbliższa rodzina i siostry z różnych zgromadzeń zakonnych.

 

Galeria zdjęć z uroczystości

 

W homilii ks. Bp Wiesław Śmigiel ukazał Osiem Błogosławieństw jako drogę od pokuty do doskonałości. Podkreślił, że ta droga jest bardzo zbliżona do nazwy zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Jezusowe „Błogosławieństwa" są w najpełniejszym znaczeniu tego słowa głoszeniem Ewangelii o królestwie. Ukazują najpierw warunki posiadania królestwa. Św. Ambroży objaśniał błogosławieństwa jako drogę na szczyt góry, którą Jezus przeszedł jako pierwszy. Po zakończonej mszy św. był czas na życzenia, wspólny posiłek, następnie uwielbienie Boga w radosnym tańcu i przepiękny koncert, który odbywał się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Jego wykonawcami byli Gedymin Grubba (organy) i Paweł Gruba (trąbka)

Życie zakonne, to nieustanne poszukiwanie tego, którego kochamy … Jezusa Chrystusa. Ta miłość potrafi uczynić życie zakonne pięknym. Sprawia, że wszystko, nawet to, co trudne, staje się możliwe do przyjęcia. Naszym siostrom życzymy wierności w powołaniu i  niegasnącego zapału w kroczeniu za Jezusem.

Wróć