Rzym: I Światowe Spotkanie Młodych Osób Konsekrowanych

przez Franciszkanka

Ponad 4 tysiące młodych osób konsekrowanych z całego świata od wtorku 15 września do soboty 19 września uczestniczyło w Watykanie w międzynarodowym spotkaniu im dedykowanym pod hasłem: “Obudźcie świat. Ewangelia – proroctwo – nadzieja”. Organizatorem spotkania była Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Spotkanie to wpisało się w cykl światowych wydarzeń zaplanowanych w Rzymie z okazji obchodów Roku Życia Konsekrowanego.

Materiały ze spotkania na stronie Radia Maryja

Każdy kolejny dzień rozpoczynał się od „słuchania” czyli spotkania wszystkich uczestników w auli Pawła VI na Watykanie, które dedykowane zostało pogłębieniu biblijnemu i teologicznemu istoty życia konsekrowanego. Spotkanie inaugurowały konferencje „Obudźcie świat” Prefekta Kongregacji J.Em. João Braz kard. de Aviz oraz ”Mistrzu gdzie mieszkasz? Chodźcie a zobaczycie” José Rodríguez Carballo, Arcybiskupa Sekretarza.

Na specjalnej audiencji w Auli Pawła VI papież Franciszek spotkał się z młodymi osobami konsekrowanymi. Ojciec Święty zrezygnował z przygotowanego wcześniej przemówienia i zdecydował się spontanicznie odpowiedzieć na trzy zadane mu uprzednio pytania.

 

Spotkanie z papieżem Franciszkiem

Czuwanie modlitewne

Wróć