Różaniec do granic

przez Franciszkanka

„Różaniec do granic” został odmówiony w 22 diecezjach na obrzeżach Polski, w ponad trzystu kościołach stacyjnych i 4 tys. strefach modlitwy. Na to wydarzenie religijne złożyły się dwa etapy. W pierwszej części wierni rano zgromadzili się w 320 kościołach położonych wzdłuż całej granicy Polski.Tam wysłuchali konferencji, wzięli udział w Eucharystii i adorowali Najświętszy Sakrament. Następnie przeszli w wyznaczone miejsce, zwane strefą modlitwy. Tam o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, które towarzyszyły różne intencje, w tym prośba o nawrócenie, czy pojednanie, zdrowie i dobre relacje w rodzinach oraz pokój w ludzkich sercach w Polsce i na całym świecie.

Galeria zdjęć

Siostry Franciszkanki uczestniczyły w wielu miejscach granicznych min. w Słubicach, Kodniu, Darłówku, Rowach, Sasinie, Białogórze czy Gdyni. Największa liczba sióstr udała do Białogóry w diecezji pelplińskiej. Pośród bardzo zmiennej pogody, przy wiejącym wietrze i padającym deszczu, ukryci pod parasolkami i płaszczami przeciwdeszczowymi z tysiącami innych osób, idąc brzegiem morza zanosiły modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie. W czasie odmawiania tajemnic światła modlącym ukazała się tęcza odczytana jako znak przymierza.

Trudne warunki pogodowe na pewno uczyniły modlitwę jeszcze skuteczniejszą. Uczestnicy oprócz głównej intencji projektu Różańca do granic nieśli również swoje własne intencje, swoje granice swoich możliwości, lęków i pragnień.

Wróć