Rio de Janerio w Pelplinie

Rio w Pelplinie


Rio w Pelplinie? Czemu nie!  Już dzisiaj - 29 czerwca 2013 r. Diecezja Pelplińska - organizuje stację lokalną Rio w Pelplinie skierowaną do młodzieży na rozpoczęcie letnich wakacji. Wydarzeniu patronują Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna oraz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Spotkanie  odbywa się pod nazwą "Przystań" - "Warsztaty dla Duszy". Spotkanie będzie miało formę warsztatów grupowych rozlokowanych w kilku miejscach Pelplina: Diakonia Muzyczna, Rękodzieło, Taniec Uwielbienia (Siostry Franciszkanki z Orlika), Teatr, Diakonia Liturgiczna, Ewangelizatorzy, Diakonia Kapłańska, Wolontariat. Po czterogodzinnej pracy w grupach uczestnicy zaprezentują wszystkim, którzy przyjadą na "Przystań" owoce swojego trudu.

Na Przystani Jana III Sobieskiego stoi latarnia, która jest symbolem sobotniego świętowania diecezjalnej stacji "Rio", czyli radosnego przeżywania Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Brazylii z udziałem Ojca Św. Franciszka. Warto dodać, że latarnia  jest dziełem Sióstr Franciszkanek z Orlika. Tutaj zdjęcia.

Wróć