Rekolekcje: Nie tylko dla Aniołów w Pelplinie

przez Franciszkanka

 

W listopadowy weekend odbyła się kolejna edycja rekolekcji młodzieżowych: Nie tylko dla Aniołów nt. „Skąd prąd?” Młodzież z całej diecezji pelplińskiej (w liczbie około 60) przyjechała do Pelplina, by usiąść u stóp Jezusa, słuchać Jego nauki i napełnić się Miłością.

 

W piątkowy wieczór wielu młodych ludzi przystąpiło do sakramentu pokuty, dając w ten sposób piękne świadectwo wiary. Adoracja oraz Eucharystia to centrum naszego spotkania. Wygłoszone konferencje dotyczyły życia św. Pawła, jego nawrócenia i pełnego zaangażowania w głoszenie Słowa Bożego. Każdy z nas po spotkaniu z Jezusem, przyodziany w Bożą zbroję ma wystarczającą silę i moc, by iść głosić Ewangelię na swoim Areopagu.

Warto zajrzeć do galerii

Podczas sobotniej Eucharystii Ks. Marcin Kunda zachęcał do kroczenia małymi krokami w podążaniu za Jezusem. Trzeba to czynić każdego dnia i nie ulegać zniechęceniu mimo trudności czy niepowodzeń.

W trakcie trzydniowych spotkań poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie rekolekcji. Skąd czerpię prąd? I jakim światłem jestem dla innych?

Dużo radości sprawiły warsztaty rozwijające kreatywne i twórcze myślenie. Dały nowe spojrzenie na wiele spraw oraz zainspirowały do wyjścia poza schematyczne myślenie poprzez poszukiwanie ciekawych rozwiązań.

Bogu niech będą dzięki za czas łaski i dar wspólnoty.

S. Urszula Rostankowska

Wróć