Rekolekcje dla dziewcząt w Orliku (luty2014)

przez administrator

Po raz kolejny Orlik stał sie miejscem spotkania z Jezusem Przyjacielem dla 27 dziewcząt z różnych miejscowości. Miało to miejsce podczas rekolekcji w  dniach od 14 -16 lutego 2014r. Spotkanie prowadził Ks. Piotr Lipkowski we współpracy z Siostrami: Kingą i Darią.

Tutaj zdjęcia z tych rekolekcji

Zatrzymaliśmy się na tematem Wiary w Syna Bożego, opierając swoje rozważania na ewangelicznym spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni.  Mogłyśmy na nowo uświadomić sobie tę prawdę, że Jezus każdego dnia czeka na Mnie, by okazać mi swoją Miłość. Prawdziwe spotkanie jednak musi zawsze dokonywać się w prawdzie. Tajemnica studni, to tajemnica naszego sumienia. Jezus jak do Samarytanki, tak i do nas mówi: Stań w prawdzie. Nie żyj ogólnikami, nie uciekaj tylko w sprawy zewnętrzne, ale zadbaj o swoje wnętrze. Zobacz rany swojego serca i to wszystko, co oddala Cię od Boga i powierz je Temu, który może je oczyścić "Wodą Życia". Podczas tych dni mogłyśmy jak owa Kobieta z Samarii zostawić swój "dzban" pełen pogmatwanego czy nieuporządkowanego życia. Uczyniłyśmy to podczas najważniejszego spotkania - Eucharystii.

Czas szybko przeminął ale wierzymy, że był to zaczątek naszych nowych "zaślubin " z Jezusem, podczas których wyznałyśmy może już bardziej dojrzale swoją miłość do Niego. Teraz pełne Bożego Ducha idziemy świadczyć z pasją i odwagą: "Spotkałyśmy  Jezusa, który jest Mesjaszem - Synem Bożym".

 

 Dziękujemy ks. Piotrowi i  Siostrom Franciszkankom za ten błogosławiony czas.

Wróć