Rekolekcje dla dziewcząt w Orliku: "Bądźcie miłosierni"

przez Franciszkanka

Rekolekcje w Orliku

W dniach od 16-18 października „Orlicka Góra Tabor” wypełniła się ponad 40 osobową grupą dziewcząt z różnych miejsc Polski i Białorusi, które przybyły by doświadczyć Miłosiernej Miłości Boga. Rekolekcyjne dni skupienia prowadził Ks. Zbigniew Gełdon we współpracy z s. Darią Madajczyk i s. Vianneyą Szwarocką. Temat rozważań to „Bądźcie Miłosierni”.

 

Wiemy, że Boże Miłosierdzie jest dla każdego z nas wielkim błogosławieństwem. Potrzebujemy cierpliwej, miłosiernej miłości zarówno od Boga jak i w relacji z innymi. Aby było to jednak prawdziwe musimy nauczyć się tego miłosierdzia względem siebie samego. Często wmawiamy sobie, że do szczęścia potrzebne są nam łatwo zdobyte luksusy, czasami brak zasad w życiu, brak wymagań, czyli życie na tak zwanym luzie. Wprawdzie stać nas na wybaczanie win innym, czasami i sobie , ale zapominamy o zmianie sposobu życia i żyjemy  w świecie karykatury miłosierdzia. Tym czasem Boże miłosierdzie oczekuje od nas zmiany – nawrócenia. Tylko wówczas stać nas będzie na czyny miłosierne wobec innych. W zrozumieniu tych wymagających słów pomógł nam czas wspólnej Adoracji połączony z okazją do Sakramentu Pokuty. Centralnym punktem tych dni była Eucharystia, podczas której doświadczałyśmy Bożej Miłości.

Galeria zdjęć z tych pięknych dni

Materiał dźwiękowy z rekolekcji na stronie Radia Głos

Czas rekolekcji to okazja do duchowej odnowy ale i prawdziwej franciszkańskiej radości. Myślę, że łaski, jakimi obdarzył nas Pan Bóg również poprzez przebywanie w tej wspólnocie będą przynosiły owoce w codziennym życiu. Dziękujemy Dobremu Bogu i każdej Siostrze z Orlika na czele z Siostrą Prowincjalną za możliwość zatrzymania się w tej oazie modlitwy i spokój.

S. Daria Madajczyk

Wielka radość jest w Orliku - piosenka kończąca rekolekcje

Wróć