Przystań - warsztaty dla duszy w Pelplinie

przez administrator

Przystań - warsztaty dla duszy w Pelplinie

Po raz drugi, w piątek 20 czerwca odbyła się w Pelplinie "Przystań - warsztaty dla duszy". Spotkanie miało formę warsztatów w następujących grupach: Diakonia Muzyczna, Rękodzieło, Taniec Uwielbienia, Teatr, Diakonia Liturgiczna, Ewangelizatorzy, Diakonia Kapłańska, Wolontariusze ŚDM, Film.

 

Całodniowemu spotkaniu młodzieży z diecezji pelplińskiej patronował biskup pelpliński Ryszard Kasyna, który podczas Mszy św. powiedział:  "warsztaty dla duszy proponują, żebyś przystanął, aby pomyśleć, gdzie jest twój skarb i twoje serce".  

Zdjęcia z Przystani

Relacja wideo

Na zakończenie Mszy św. bp Kasyna wręczył wolontariuszom specjalne listy posyłające ich do zadań związanych z przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Po Mszy św. wszyscy przeszli na "Przystań Jana III Sobieskiego", nad rzeką Wieżycą. Na rozległym placu trwało wielogodzinne spotkanie, na które złożyły się świadectwa wiary uczestników warsztatów, śpiew, taniec uwielbienia, krótkie medytacje nad tekstami biblijnymi. Podniosłym akcentem była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończył, udzielając błogosławieństwa biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

W czasie spotkania wystąpił zespół klerycki ,,CIS" oraz biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej ks. Wiesław Śmigiel, który odpowiadał na pytania młodzieży. Spotkanie zakończył koncert z tańcem uwielbienia w wykonaniu zespołów Nieboskłonni, Na Cały Głos oraz Quo Vadis.

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie nasze nowicjuszki, postulantki oraz przełożona prowincjalna S. Mirona Turzyńska i S. Samuela Ginter.

Wróć