Przyjęcie do postulatu w Orliku

Przyjęcie do postulatu w Orliku (21.12.2013 r.)

Kandydatura zakonna to pierwszy okres formacji zakonnej, po której następuje II etap formacyjny tzw. - postulat.

 

21 grudnia 2013 roku, siostry wspólnoty orlickiej zgromadzone w refektarzu zakonnym były świadkami ceremonii, podczas której S. Mirona Turzyńska – Przełożona Prowincjalna przyjęła do postulatu polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek 9 nowych kandydatek: Aleksandra z Lublina, Magda z Kurzętnika, Dorota z Gdańska, Monika z Bytoni k. Zblewa, Bożena z Nowego Miasta Lubawskiego, Aleksandra z Czernic k. Ciechanowa, Natalia z Gniezna, Joanna z Gdańska i Ania z Zabierzowa k. Krakowa.

Kandydatki w swej prośbie  wypowiedziały min.:

Kierowane przez Dobrego Boga, przyszłyśmy tutaj, aby prosić o przyjęcie do wspólnoty Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pragniemy nauczyć się naśladować Jezusa Chrystusa według sposobu życia św. Franciszka i M. Magdaleny Damen. Kochane Siostry, prosimy Was, nauczcie nas żyć duchem miłości i pokuty oraz odpowiadać na powołanie modlitwą i służbą.

Kilka zdjęć z tej uroczystości

Postulantki otrzymały płonące kaganki, które mają przypominać, że ich życie ma być zawsze wypełnione jasnym płomieniem wiary.

Postulat trwa minimum 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do dwóch lat. Ma on na celu pogłębienie życia religijnego i zapoznanie się z ideą franciszkańskiego życia. Jest jednocześnie przygotowaniem do nowicjatu.

Prosimy o modlitwę w intencji nowych postulantek, o łaskę wytrwania i wierności na nowej drodze.

Wróć