Profesja zakonna w Orliku

przez Franciszkanka

 

28 listopada, trzy nowicjuszki: S.Józefina Madaj, S. Maksymilla Pisarska i S. Klara Andrzejczak złożyły pierwsze śluby zakonne na ręce Przełożonej Generalnej, S. Deborah Lockwood. Wydarzenie to miało miejsce w kaplicy Domu Prowincjalnego w Orliku.

Galeria z uroczystości

Uroczystej mszy św. przewodniczył O. Łukasz Rosiak OFM (kapelan z Orlika), homilię zaś wygłosił O. Joel Kokott OFM (proboszcz z Jarocina). W swym słowie przybliżył biblijne podstawy powołania i wyjaśnił istotę ślubowanych rad ewangelicznych. Zwracając się do neoprofesek, O. Joel min. powiedział: „ jak długo będziecie naśladować Pana, tak długo będziecie szczęśliwe w zgromadzeniu, które jest waszym domem. Kiedy utracicie ducha służby, staniecie się nieszczęśliwe, utracicie wszystko! Ten dom jest domem Jezusa. Kto utraci dom służby, staje się lokatorem, a lokator nie tworzy domu. Lokator ma tylko wymagania. Kto pozostaje sługą Jezusa, zobaczy Go i w przełożonej, i w chorym, i w biednym. Siostry, po drodze służby chodzi Jezus. Tam zawsze Go spotkacie!”

W uroczystości wzięli udział zaproszeni kapłani, ojcowie OFM, najbliższa rodzina z Olsztyna, Jarocina i Lęborka, siostry franciszkanki wraz z całą Radą Prowincjalną. Słowa podziękowania w imieniu sióstr, które złożyły śluby wypowiedziała s. Maksymilla Pisarska.

Tam, gdzie są osoby konsekrowane, tam też jest radość”. Te słowa papieża Franciszka stały się udziałem uczestników uroczystości podczas przygotowanego przez najmłodsze siostry popołudniowego spotkania w kaplicy.

Jesteśmy wezwane, aby doświadczyć i ukazać, że Bóg może napełnić nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi, bez potrzeby poszukiwania gdzie indziej naszego szczęścia – to przekaz tego wyjątkowego dnia .

Neoprofeskom życzymy, by strzegły powołania jako daru Boga i stale podtrzymywały płomień gorliwości przez naśladowanie Chrystusa w ewangelicznej czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Bóg, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa” (Flp 1,6).

Wróć