Поздравляем Вас с Рождеством и Новым годом!

Kilka wieści z Orszy na Białorusi

Jasełka w Orszy

 JASEŁKA

W Uroczystość Bożego Narodzenia do naszej skromnej kaplicy zawitali także prawosławni. Przyszli uczestniczyć razem z nami w Eucharystii i swoim dzieciom pokazać wystrój świąteczny, stajenkę oraz popatrzeć na jasełka, które przedstawiły dzieci i młodzież naszej parafii. A było na co patrzeć. Pastuszek Nazar, który wykonał pastorałkę zachwycił wszystkich, mędrcy byli nadzwyczajni i niepowtarzalni, a taniec aniołów dla Dzieciątka był niespodzianką i bardzo miłym akcentem kończącym spektakl, gdzie Maryja ukazała światu Zbawiciela. W czasie tej uroczystej Eucharystii kolędy na głosy wykonał chór prowadzony przez siostrę Zofię Kasprowicz. Zdjęcia tutaj.


WIGILIA DLA KLUBU SENIORA

Parafialny Klub Seniora spotkał się na wspólnej wigilii 24 grudnia. Uczestniczyły w nim również osoby, które w tym dniu z różnych przyczyn nie miałyby wigilii. Oczywiście siostra Zofia, która przysiadła na schodach ze swoim instrumentem, rozpoczęła kolędami ten wzruszający wieczór. Była Ewangelia, opłatek i 12 dań przygotowanych przez uczestników i siostrę Genowefę. Nie zabrakło św. Mikołaja, a to dlatego, że wszyscy przez cały rok byli bardzo grzeczni… Młodzież, która uczestniczyła w tym wieczorze wiary, szczególnie nam dziękowała za wspólne przebywanie i dla nich nowe doświadczenie.  Następnie wszyscy udaliśmy się na Pasterkę.


BAL RODZINNY 

Już po raz drugi odbył się bal rodzinny najmłodszych parafian w Domu Kultury. Młodzież przygotowała scenariusz balu, dobrodzieje podarunki, a my słodki poczęstunek. Na program wieczoru składały się: tańce, konkursy i Dziadek Mróz, który przybył z prezentami.  Szkoda, że nie św. Mikołaj…  Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Radość naszych parafian widać na załączonych zdjęciach.  Dodatkową atrakcją ze strony Domu Kultury był występ pary tanecznej i żonglera.  Po skończonym świętowaniu parafianie przychodzili oznajmiając, że od roku czekali na ten bal. Chwała Panu!

 

Siostry Franciszkanki: Zofia, Maristella i Genowefa

Wróć