Chojnice: Powołani w oczach dzieci

przez administrator

Powołani w oczach dzieci
IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: Laetare, Ierusalem:  „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że IV niedziela to połowa Wielkiego Postu. A jednak – w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. 
To własnie ta niedziela została wybrana przez Siostry Franciszkanki z dwóch wspólnot chojnickich na podzielenie się radością powołania zakonnego podczas mszy św., ubogacając liturgię min. swym śpiewem.

Był to kolejny punkt obchodów przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego. Dodatkowo tej niedzieli towarzyszyła wystawa plastyczna pod nazwą "Powołani w oczach dzieci", której autorami są uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 3 w Chojnicach.
Pomysł zrodził się w Świetlicy im. św. Franciszka, prowadzonej przez Siostry Franciszkanki. Podpieczni tej świetlicy już od września spontanicznie tworzyli portrety sióstr, co dało impuls do stworzenia tej wystawy. Osoby powołane do służby w Kościele bardzo ciekawie prezentują się w oczach dzieci, co warto samemu zobaczyć, odwiedzając chojnicką Bazylikę.
 
Siostry z Wspólnot: św. Franciszka i św. o. Pio

Wróć