"Poczuj Smak Prawdy” – Nowa Ewangelizacja w Częstochowie


„Poczuj smak prawdy”, pod takim hasłem 8 czerwca na boisku przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbyło się spotkanie ewangelizacyjne, którego organizatorem był Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej. W spotkaniu wzięli udział m.in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, bp Antoni Długosz, znani aktorzy Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura.

 

Podczas spotkania wystąpiły zespoły: Armia Dzieci i Strefa Chwały. Uczestnicy spotkania ewangelizacyjnego, blisko 2 tys. dzieci (min. Świetlica św. Franciszka z Chojnic wraz z Siostrami), młodzieży, całych rodzin, kapłanów, osób życia konsekrowanego min. Siostry Franciszkanki z Częstochowy, miało możliwość spowiedzi, dostęp do osób w pełni przygotowanych do rozmowy o wierze, możliwość zapytania kapłana o kwestie dotyczące wiary chrześcijańskiej, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, zapoznanie się ze środkami ewangelizacyjnymi jakimi są: pantomima ewangelizacyjna, taniec uwielbienia, uwielbienie śpiewem.

 Następnie świadectwem wiary podzielili się Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura.  

Ważnym momentem spotkania był punkt «Zapytaj księdza», podczas którego można było zapytać o nurtujące sprawy dotyczące naszej wiary i poprosić o odpowiedź na pytania.

Koncert uwielbienia to nie jest tylko jednorazowa akcja. – Zwieńczeniem spotkania „Poczuj smak Prawdy” będą rekolekcje „Nowe Życie”. Przeznaczone są dla wszystkich chętnych, dla tych, którzy jeszcze głębiej chcą poznać Jezusa. Rekolekcje odbędą się w dniach od 14 do 16 czerwca w parafii Matki Bożej Zwycięskiej.

Za: http://nowaewangelizacja.org/radoslaw-pazura-i-dorota-chotecka-goscmi-spotkania-ewangelizacyjnego-poczuj-smak-prawdy/

Wróć