Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w Orliku

przez Franciszkanka

 

Krzyż i Ikona Matki Chrystusa (kopia Obrazu Salus Populi Romani) od 12 do 26 grudnia nawiedzają parafie diecezji pelplińskiej. Peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży ma m.in. przybliżyć młodym ideę spotkania z papieżem, które odbędzie się w 2016 r. w Krakowie. Peregrynacji towarzyszy hasło „Dotknij miłosierdzia”.

ZAPRASZAMY DO GALERII TEGO HISTORYCZNEGO NAWIEDZENIA

19 grudnia symbole ŚDM w godzinie Apelu Jasnogórskiego dotarły do kaplicy Domu Prowincjalnego Sióstr Franciszkanek w Orliku. Przy dźwięku dzwonów, symbole oraz relikwie św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone do kaplicy, która tego wieczoru była wypełniona po brzegi. Symbole ŚDM zgromadziły młodych z pobliskich parafii, kapłanów i całe rodziny, którzy przybyli by razem z siostrami trwać i uwielbiać Boga. „Krzyż jest się symbolem miłości, która może przetrwać wszystko, to on nadaje sens naszemu życiu” – powiedzieli młodzi na powitanie. Późne godziny czuwania nie były przeszkodą w trwaniu na modlitwie do godzin rannych. 10 godzin czuwania wypełniły min.: radosne śpiewy, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II, Modlitwa Uwielbienia, chwile osobistej refleksji i adoracji. Wspólny śpiew i modlitwa dały wewnętrzne przekonanie, że wiara nie jest tylko dodatkiem do życia, ale jest jego sensem i siłą. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy obrazek z modlitwą za ŚDM.

Podczas czuwania była okazja do sakramentu pojednania. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że peregrynacja świętych znaków jest nie tylko wezwaniem do przygotowania się na spotkanie młodych z papieżem w Krakowie. Ważne jest to, co dzieje się w sercach ludzi próbujących dotknąć Boga i Jego Matkę, wpatrując się w symbole ŚDM. Spotkanie z Chrystusem i z Maryją zostawia ślad, zmienia życie. Oby jak najdłużej.

Wróć