Peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

przez Franciszkanka

Od jesieni 2018 r. rozpoczęła się w Jurysdykcji Polskiej Rycerzy Kolumba peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ikonę wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Kilka jej kopii poświęcił Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, które peregrynują po całym świecie, a wraz z nimi wielkie wołanie modlitewne w intencji prześladowanych Chrześcijan.

 

20 maja br. jedna z kopii dotarła do kaplicy Domu Prowincjalnego w Orliku. Przekazania obrazu dokonali rycerze z rady 16964 z Chojnic. Ponad tydzień przed tym wizerunkiem będą się modlić Siostry Franciszkanki i przybywający do kaplicy wierni. Codziennie wieczorem o godz. 20.30. jest prowadzona modlitwa różańcowa zakończona apelem w intencji prześladowanych chrześcijan.

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. W XXI w. Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Co kilka minut ginie wyznawca Chrystusa, tylko dlatego, że w Niego wierzy. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan jest wołaniem o wsparcie modlitewne, jak również refleksją, czy nasza wiara jest na tyle silna, by móc dawać świadectwo wiary aż do przelania krwi.

 

Wróć