Pelplin: Przystań - Warsztaty dla duszy

przez Franciszkanka

Siostry Franciszkanki na Przystani 2015

20 czerwca, już po raz trzeci młodzież diecezji pelplińskiej spotkała się na "Przystani"- warsztatów dla duszy.

 

Warsztaty rozpoczęły się rozesłaniem do pracy w siedmiu różnych grupach. Konferencję wprowadzającą w temat tegorocznej edycji spotkania młodych „Kochać (so)czyście” wygłosił ks. dr Wojciech Niemczewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii pelplińskiej. Bp Śmigiel nawiązał zaś do słów Chrystusa „Błogosławieni czystego serca”. Hierarcha wskazał na wrażliwość serca ludzkiego. Przed południem ponad 400 młodych uczestniczyło między innymi w zajęciach liturgicznych, rękodzielniczych, ewangelizacyjnych, teatru i tańca medytacyjnego.

Po południu rozpoczęła na Przystani Jana III Sobieskiego Koronka do Miłosierdzia Bożego - tutaj można posłuchać, którą prowadziły Siostry Franciszkanki z Orlika. Następnie trwała godzina świadectw osób, które mówiły o cennym darze czystości, ale też i o walce oraz upadkach, wskazując na wiele zagrożeń płynących z dzisiejszego świata. O konsekrowanej radzie czystości mówiła S. Edyta Gilmajster. W czasie nabożeństwa pokutnego ukazano oczyszczającą moc Sakramentu Pokuty. Bardzo wielu młodych przystąpiło do spowiedzi św. W trakcie celebracji pokutnej, Siostry Franciszkanki towarzyszyły młodym swym śpiewem i radosnym świadectwem. Jedna z wykonanych piosenek przez Siostry Franciszkanki- kliknij.

Centralnym punktem dnia była Msza św., którą sprawował biskup pelpliński Ryszard Kasyna. „Pragniemy czystego powietrza a tak wiele niszczymy”, powiedział biskup w homilii. „Mówimy za dużo a kochamy za mało, wydłużamy życie a coraz bardziej brakuje nam czasu”, mówił biskup.

Po liturgii jednym z ujmujących punktów programu na placu „Przystani” nad Wieżycą była adoracja Najśw. Sakramentu i radosne uwielbienie Chrystusa z zespołem „Na cały Głos” i „Nieboskłonni”. Przez cały dzień młodym towarzyszyły relikwie bł. Karoliny Kózkównej – patronka Ruchu Czystych Serc oraz symbole Światowych Dni Młodzieży.

Dzień – bardzo potrzebny, jednoczący i umacniający duszę i ciało. Wielkie podziękowania dla organizatorów. Relacja z tego wydarzenia:

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Radio Głos cz.I

Radio Głos cz. II

Wróć