Orszaki królewskie w ponad 400 miejscowościach w Polsce

przez Franciszkanka

Orszak Trzech Króli w Chojnicach

Hasłem ósmej edycji Orszaku Trzech Króli są słowa „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość, Pokój, Przebaczenie”. Hasło podkreśla wydarzenia nadchodzącego roku: Rok Świętego Miłosierdzia oraz XXXI Światowe Dni Młodzieży i jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Orszak Trzech Króli, który od ośmiu lat przechodzi ulicami polskich miast i wsi, jest barwną celebracją święta Objawienia Pańskiego, określanego potocznie jako „Święto Trzech Króli”. W Orszakach Trzech Króli co roku bierze udział coraz więcej Polaków w różnym wieku, ale głównie rodzin z dziećmi, gdyż udział w barwnym pochodzie jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich. W tym roku orszaki odbyły się w prawie 430 miejscowościach w Polsce, cztery w Wielkiej Brytanii oraz cztery w Afryce.

Siostry Franciszkanki wsparte lokalną społecznością zorganizowały orszaki w Chojnicach i Człuchowie. Natomiast siostry z Orlika jak co roku uczestniczyły w orszaku w Dziemianach.

Linki do relacji z tych orszaków:

Chojnice:  zdjęcia i film

Człuchów: zdjęcia

Dziemiany: zdjęcia i filmik

Wróć