Orlik: Złoty jubileusz ślubów zakonnych

przez Franciszkanka

4 maja stał się dniem dziękczynienia dla czterech sióstr jubilatek: S. Bogusławy Wnuk. S. Mirosławy Urbaniak, S. Henryki Bodo i S. Ryszardy Przyłuckiej, które 50 lat w dniu 1 marca 1969 r. złożyły pierwsze śluby zakonne. Głównym punktem uroczystości była uroczysta, koncelebrowana Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. W homilii oparł się na słowach Ewangelii św. Jana : ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: „To Ja jestem, nie bójcie się” (J 6,16-21).

Zapewne dzisiejsze jubilatki niejednokrotne ryzykowały opuszczaniem bezpiecznej łodzi, nie skrywały się przed światem i wzburzonym morzem, ale w swym zakonnym życiu wyruszały na nieznane drogi dzisiejszego świata, czy to na misjach w Libii, czy w katechezie, szpitalu czy odpowiedzialnych posługach w prowincji. Nie zamykały się w lęku, ale otwierały się na Bożą Miłość, która prowadziła je na radykalne drogi, bo tylko miłość jest jednym powołaniem człowieka. Dzisiaj Wam dziękujemy za Waszą odpowiedz na dar powołania i wierność miłości na tej drodze. Sensem życia jest trzymanie się mocno ręki Pana Jezusa - kontynuował ks. Bp Kasyna.

Galeria zdjęć z uroczystości

W radości jubileuszowej uczestniczyli głownie kapłani z Warszawy, Człuchowa i Więcborka - z miejsc pochodzenia i posługi sióstr jubilatek, Przełożona Generalna, s. Deborah Lockwood, Rada Prowincjalna, Siostry Franciszkanki, najbliższa rodzina i przyjaciele. W godzinach popołudniowych z wspaniałym koncertem dedykowanym jubilatkom wystąpiła schola: Pokój i dobro" z Michałowic k. Warszawy.

Naszym jubilatkom życzymy dalszego, radosnego i wiernego kroczenia drogami Jezusa w dzisiejszym świecie.

Jubilate Deo!

Wróć