Orlik: 45 dziewcząt zakończyło swe rekolekcje

przez Franciszkanka

Zamień kanapę na parę butów

 

„Odwagi! Zamień kanapę na buty”… W dniach 7-9 września w Orliku próbowałyśmy się zmierzyć z tym przesłaniem Papieża Franciszka. Na tą odwagę zdobyło się 45 dziewcząt i 3 siostry franciszkanki. Pierwszy wieczór to czas na adorację prowadzoną przez S. Vianneyę i sakrament pokuty. Wsłuchiwałyśmy się w Słowo Pana i powierzałyśmy Mu nasze życiowe dylematy.

Kolejny rekolekcyjny dzień rozpoczęłyśmy jutrznią, a następnie uczestniczyłyśmy w Eucharystii, którą sprawował Ks. Paweł Orłowski z Brus. Zachęcił nas, byśmy pomyślały nad tym, czy nie wyrzucamy z przyzwyczajenia i braku uwagi jakiegoś skarbu, który Pan dla nas przygotował. Jakże ważne jest wsłuchanie się w Słowo Boga za wzorem Maryi. Następnym punktem programu była konferencja i praca w grupach poprowadzone przez S. Annę. Zastanawiałyśmy się, co jest „kanapą”, a co „butami” w naszym życiu. Odkrywałyśmy, jak istotnymi motywatorami są pragnienia, marzenia, czy wezwania, jakie gotuje nam życie.

Warto zajrzeć do galerii zdjęć!

Po południu założyłyśmy iście wyczynowe buty i wyruszyłyśmy do Leśna zaświadczyć o radosnej wierze. Pomimo deszczowego dnia, Pan dał nam dojść prawie bez deszczu, w radosnej atmosferze wspólnoty. W miejscowej parafii zostałyśmy miło przywitane przez Ks. Proboszcza Stanisława Pluto - Prondzińskiego. W kościele uczestniczyłyśmy w nabożeństwie różańcowym. W pięknej jesiennej aurze kaszubskich pól i lasów zmierzyłyśmy się z drogą… W niedzielny poranek wraz siostrami brałyśmy udział w Mszy Świętej. Rekolekcje zakończyłyśmy modlitwą uwielbienia Pana za wszystko, co nam daje każdego dnia. S. Bernadetta rozesłała nas z błogosławieństwem i kilkoma sms-ami od Papieża Franciszka. Mamy nad czym jeszcze myśleć! J Bogu niech będą dzięki za ten dobry, Boży czas, a Pan niech wynagrodzi trud wszystkim, którzy nam pomogli i umożliwili przeżycie rekolekcji, otoczyli nas modlitwą! Chwała Panu!

Wróć