Orlik: przyjęcie do postulatu Sióstr Franciszkanek

przez Franciszkanka

21 grudnia 2014 roku, siostry wspólnoty orlickiej zgromadzone w refektarzu zakonnym były świadkami ceremonii, podczas której S. Mirona Turzyńska – Przełożona Prowincjalna przyjęła do postulatu polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek 3 nowe dziewczęta, które zakończyły 4 miesięczny czas kandydatury: Magdalenę z Zapcenia, Karolinę z Wałbrzycha i Natalię  z Tucholi.

Kandydatki w swej prośbie  wypowiedziały min.:

Kierowane przez Dobrego Boga, przyszłyśmy tutaj, aby prosić o przyjęcie do wspólnoty Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pragniemy nauczyć się naśladować Jezusa Chrystusa według sposobu życia św. Franciszka i M. Magdaleny Damen. Kochane Siostry, prosimy Was, nauczcie nas żyć duchem miłości i pokuty oraz odpowiadać na powołanie modlitwą i służbą.

Kilka zdjęć z tej uroczystości

Postulantki otrzymały płonące kaganki, które mają przypominać, że ich życie ma być zawsze wypełnione jasnym płomieniem wiary. Zewnętrznym znakiem włączenia do wspólnoty postulanckiej jest przyjęcie brązowej  sukienki.

Postulat trwa minimum 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do dwóch lat. Ma on na celu pogłębienie życia religijnego i zapoznanie się z ideą franciszkańskiego życia. Jest jednocześnie przygotowaniem do nowicjatu.

Prosimy o modlitwę w intencji nowych postulantek, o łaskę wytrwania i wierności na nowej drodze.

 

Wróć