Orlik: Przyjęcie do postulatu

przez Franciszkanka

 

29 listopada, w święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w Domu Prowincjalnym w Orliku odbyła się radosna uroczystość przyjęcia do postulatu. 4 kandydatki, które zakończyły wstępny okres formacji zwany kandydaturą zostały przez Przełożoną Prowincjalną, S. Mironę Turzyńską przyjęte do postulatu.

Postulat rozpoczęły: Marika z Moglina, Sylwia z Sępólna Krajeńskiego, Martyna z Kościerzyny i Justyna z Naszacowic k. Nowego Sącza. Neopostulantki, po przekroczeniu klauzury zakonnej wobec zgromadzonej wspólnoty zakonnej w swej prośbie wypowiedziały min.:

Kierowane przez Dobrego Boga, przyszłyśmy tutaj, aby prosić o przyjęcie do wspólnoty Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pragniemy nauczyć się naśladować Jezusa Chrystusa według sposobu życia św. Franciszka i M. Magdaleny Damen. Kochane Siostry, prosimy Was, nauczcie nas żyć duchem miłości i pokuty oraz odpowiadać na powołanie modlitwą i służbą.

Kilka zdjęć z tej uroczystości

Postulantki otrzymały płonące kaganki, które mają przypominać, że ich życie ma być zawsze wypełnione jasnym płomieniem wiary i zaufaniem do Jezusa Chrystusa. Zewnętrznym znakiem włączenia do wspólnoty postulanckiej jest przyjęcie brązowej sukienki.

Postulat trwa minimum 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do dwóch lat. Ma on na celu pogłębienie życia religijnego i zapoznanie się z ideą franciszkańskiego życia. Jest jednocześnie przygotowaniem do nowicjatu.  

Prosimy o modlitwę w intencji nowych postulantek, o łaskę wytrwania i wierności na drodze powołania.

Wróć