Orlik: Jubileusz 60 - lecia ślubów zakonnych

przez Franciszkanka

Jubileusz 60 - lecia ślubów zakonnych w Orliku

 

 Niedziela, 28 czerwca była dniem dziękczynienia za dar życia i powołania  S. Zyty Kuklińskiej i S. Gabrieli Kręckiej, które w zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek przeżyły już 60 lat. Uroczystej Mszy św. w kaplicy orlickiej przewodniczył Ks. Prałat Marian Szczepiński, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego w diecezji pelplińskiej. W koncelebrze uczestniczyli: Ks. Prałat Stanisław Gackowski, ks. Kanonik Ludomir Warnke oraz O. Gabriel Kiliński OFM.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

W homilii ks. Prałat podkreślił, że 60 lat życia zakonnego to 60 lat modlitwy i służby dla Boga i ludzi, to ogrom dobra, które trudno zmierzyć. W krótkich słowach ukazał miejsca i rodzaje posług jubilatek. Zaznaczył również, że każde powołanie rodzi się w rodzinie, która jest najważniejszą komórka społeczną.  Jesteśmy świadkami wielkiej batalii o rodzinę – kontynuował kaznodzieja. Zachęcał do modlitwy w intencji rodzin, a także za Synod Biskupów, by „mógł przywrócić świadomość nienaruszalnego charakteru rodziny”.  Po homilii siostry jubilatki odnowiły śluby zakonne.

W dziękczynieniu jubilatek uczestniczyła najbliższa rodzina, przyjaciele oraz Siostry Franciszkanki z Przełożoną Prowincjalną, S. Mironą Turzyńską.

Niech Bóg będzie uwielbiony za każde dobro, które dokonało się i dokonywać się będzie w życiu jubilatek.

Na zakończenie uroczystego dnia odbył się przepiękny koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, dedykowany jubilatkom. W koncercie wystąpili:

Gedymin Grubba – organy (Gdańsk), Taras Riznyak - tenor /Ukraina/, S. Michalina Brożyńska OSF - wiolonczela (Orlik).

Koncert dostarczył wiele duchowych, religijnych przeżyć i zakończył się owacjami na stojąco.

Wróć