Orlik: 7 kandydatek rozpoczęło postulat - nowy etap formacji zakonnej

przez Franciszkanka

Postulat

 

21 grudnia 2015 roku, S. Mirona Turzyńska – Przełożona Prowincjalna przyjęła do postulatu polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek 7 dziewcząt, które zakończyły czas kandydatury: Anię z Kościerzyny, Edytę z Krakowa, Milenę z Katowic, Patrycję ze Świecia, Dominikę ze Śmiłowa k. Więcborka, Karolinę z Łubiany i Wiktorię ze Stężycy.

 

Kandydatki w swej prośbie wypowiedziały min.:

Kierowane przez Dobrego Boga, przyszłyśmy tutaj, aby prosić o przyjęcie do wspólnoty Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pragniemy nauczyć się naśladować Jezusa Chrystusa według sposobu życia św. Franciszka i M. Magdaleny Damen. Kochane Siostry, prosimy Was, nauczcie nas żyć duchem miłości i pokuty oraz odpowiadać na powołanie modlitwą i służbą.

Kilka zdjęć z tej uroczystości

Postulantki otrzymały płonące kaganki, które mają przypominać, że ich życie ma być zawsze wypełnione jasnym płomieniem wiary i zaufaniem do Jezusa Chrystusa. Zewnętrznym znakiem włączenia do wspólnoty postulanckiej jest przyjęcie brązowej sukienki.

Postulat trwa minimum 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do dwóch lat. Ma on na celu pogłębienie życia religijnego i zapoznanie się z ideą franciszkańskiego życia. Jest jednocześnie przygotowaniem do nowicjatu. Mistrzynią postulatu i nowicjatu jest S. Edyta Gilmajster.

Prosimy o modlitwę w intencji nowych postulantek, o łaskę wytrwania i wierności na nowej drodze.

Wróć