Odeszła do Pana śp. S. Jadwiga Burczyńska

przez Franciszkanka

 

Dla Śp. S. M. Jadwigi Burczyńskiej nadszedł czas przejścia do domu Ojca. Przez całe życie przygotowywała się do tego momentu składając Bogu ofiary modlitwy i służby, a w ostatnich latach także słabości i cierpienia. Jej życie, wypełnione franciszkańską prostotą i otwartością na sprawy Pana i bliźnich, wyrażało postawę czujności, by Pan, gdy nadejdzie, zastał ją przygotowaną.  Jako jej Współsiostry, dziękujemy Bogu za wszelkie dobro, którego dokonał w życiu i w posłudze naszej Siostry. Modlimy się, by Pan, któremu oddała całe swoje życie przyjął ją do wiecznego zamieszkania „w domu Ojca”.

 

Jadwiga Stanisława Burczyńska ur. się 1932 r. w Soponinie w powiecie świeckim. Ochrzczona została w par. św. Jakuba w Niewieścinie. Od najmłodszych lat przebywała w domu rodzinnym, już jako małe dziecko pragnęła poświęcić się Bogu w życiu zakonnym. Podczas okupacji wywieziona została wraz z całą rodziną do prac wyznaczonym przez okupanta, w tym czasie nie mogła uczęszczać do szkoły, gdyż Polakom zabroniono kształcić się.

Po wojnie ukończyła 4 klasy szkoły powszechnej, a w 1950 r odbyła praktykę w Szkole Mariańskiej w Chojnicach, prowadzonej przez Siostry Franciszkanki. 1 sierpnia 1951 wstąpiła do zgromadzenia w Orliku, gdzie po dwóch latrach nowicjatu złożyła pierwsze śluby zakonne, a w 1959 r. profesję wieczystą. Podczas formacji zakonnej ukończyła kurs pielęgniarstwa w Warszawie.

Ponad 30 lat, posługiwała jako pielęgniarka chorych w Domach Opieki Społecznej w Jaksicach, Czarnem, Nowych Bielicach, Trzcińcu, Modrzewcu i w Domu Księży Emerytów w Zamartem. Od 1993 r. przebywała w domu zakonnym w Chojnicach, gdzie już na emeryturze jak tylko siły pozwalały posługiwała jako furtianka. W ostatnim czasie choroba szybko postępowała, odeszła do Pana w dniu 10 kwietnia 2018 r. otoczona modlitwą sióstr w Chojnicach. Pogrzeb Jej odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. o godz. 11. w kaplicy św. Najświętszego Serca Jezusa w Chojnicach.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie

Wróć