Obłóczyny 8 postulantek w Orliku

przez administrator

Obłóczyny w Orliku

Dzień 30.08.2014 r. w naszej prowincji był dniem wielkiej radości i dziękczynienia Panu Bogu za dar powołania naszych najmłodszych sióstr. W tym dniu podczas krótkiego nabożeństwa miały miejsce obłóczyny postulantek, które otrzymały habit zakonny, biały welon i nowe imię, rozpoczynając w ten sposób kolejny okres formacji - nowicjat. Obrzędowi obłóczyn przewodniczył J.E. Ks. Biskup Józef Górzyński z Warszawy. Trzy dni poprzedzające obłóczyny siostry przeżyły w ciszy i medytacji, które poprowadził dla nich O. Franciszek Chodkowski OFM z Woźnik.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Oto imiona nowych nowicjuszek:

Aleksandra Kidaj – S. M. Honorata

Magdalena Witkowska – S.M. Laura

Dorota Kubicka – S.M. Konstancja

Monika Czapska – S.M. Filipa

Bożena Pytel – S.M. Joachima

Aleksandra Modzelewska – S.M. Rozalia

Natalia Trzcińska – S.M. Józefa

Joanna Fuks –S.M Sancja

 

Po obłóczynach rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji nowych nowicjuszek.

Główny celebrans J.E. Ks. Bp Józef Górzyński nawiązując do czytanej przypowieści o talentach mówił, że wszystko, co mamy otrzymaliśmy, jako dar od Boga, po to by pomnażać. Cóż masz, czegoś byś nie otrzymał – pytał zgromadzonych. Porównał życie zakonne do uprawy ogrodu…, którego piękno zależy od współpracy z Bogiem. Podkreślił, że dar powołania jest wyjątkowym darem dla ludzi, którzy głębiej rozumieją sens powołania oraz uznają znaczenie zawartego w nim znaku. Wierna odpowiedź na taki dar wymaga ciągłego dążenia do świętości, odpowiedzialności za to, co od Niego otrzymaliśmy, aby wznosić nasze serca tam, gdzie są prawdziwe radości.

Dzisiejsza uroczystość obłóczyn na pewno bardzo mocno zapisze się w pamięci wszystkich obecnych, szczególnie najbliższej rodzinie, zgromadzonym kapłanom i Siostrom Franciszkankom.

 

Na koniec oddajmy głos nowicjuszkom:

Dzień Obłóczyn to dzień, którego nie da się opisać słowami. Przygotowywałyśmy się do niego przez cały postulat, zwłaszcza przez ostatnie dziewięć tygodni Nowenny i dni skupienia przed tą uroczystością. Był to czas szczególny, mocno doświadczyłyśmy prowadzenia Pana. Dziś mogłyśmy przed całym światem po raz pierwszy powiedzieć wyraźne TAK! na całkowite oddanie się Panu i przyobleczenie się w nowego człowieka. Czułyśmy, że nasze pragnienie jest również pragnieniem Boga. Jako szczególne błogosławieństwo odczytałyśmy to, że otrzymałyśmy habit, welon i nowe imię zakonne z rąk księdza biskupa. Jesteśmy wdzięczne, że zostałyśmy przyjęte do rodziny zakonnej Sióstr Franciszkanek i cieszyłyśmy się, że w tym wydarzeniu towarzyszyli nam również nasi bliscy i znajomi.

Nowicjuszki z Orlika

Wróć