Noc Świętych - zaproszenie

przez administrator

Noc Świętych w Orliku

Kończy się powoli miesiąc październik i już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych.

W wigilię tego święta w wielu parafiach organizowana jest NOC ŚWIĘTYCH-modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych.

Ten wyjątkowy wieczór jest wielkim dziękczynieniem za dar niezliczonej ilości świętych i błogosławionych. Poprzez modlitwę, ciszę i skupienie, a także chwile radości i śpiewu uczestnicy wyznają prawdę o świętych obcowaniu, zmartwychwstaniu i życiu wiecznym. Jako chrześcijanie możemy być dumni, że naszym Bogiem jest Bóg Miłości i życia. Pierwowzorem „Nocy Świętych” są czuwania, jakie pod hasłem "Holy Wins" (ang. święty zwycięża) organizował w Paryżu kardynał Jean-Marie Lustiger. Czuwaniom modlitewnym towarzyszyły wieczorne koncerty i spotkania młodzieży wyrażającej swój sprzeciw wobec tradycji Halloween.

"Noc świętych" w Orliku zorganizowana będzie po raz drugi. Rozpocznie się o godz. 19.00. w kaplicy Sióstr Franciszkanek. Podobną Noc Świętych, Siostry Franciszkanki organizują w Chojnicach i Więcborku. Wieczór niezwykły…warty naszego przeżycia. ZAPRASZAMY!

Wróć