NOC ŚWIĘTYCH w Orliku

przez administrator

Noc Świętych w Orliku u Sióstr Franciszkanek

 

31 października, w wielu parafiach i kaplicach naszego kraju odbyły się Noce Świętych, czyli świętowanie wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. Jest ona nie tylko alternatywą dla Halloween, ale okazją do radości ze zbawienia, które daje nam Jezus i przypomnieniem, że każdy jest powołany do świętości.

 

 

 

W Orliku, w kaplicy Sióstr Franciszkanek, Noc Świętych odbyła się po raz drugi. Zgromadziła nie tylko Siostry Franciszkanki i najbliższych mieszkańców, ale też gości, którzy przybyli z Tucholi, Łubiany, Dziemian, Kalisza, Brus i Wiela. Cały program został przygotowany przez Siostry Franciszkanki.

GALERIA ZDJĘĆ Z NOCY ŚWIĘTYCH

Był to wieczór wypełniony refleksją i modlitwą, śpiewem i tańcem. W uroczystej procesji zostały wniesione relikwie 14 świętych i błogosławionych. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zostały wyśpiewane I Nieszpory z Uroczystości Wszystkich Świętych, a następnie odbyła się modlitwa poszczególnych stanów o odwagę bycia świętym. Niezwykłym momentem było uwielbienie Boga poprzez modlitwę tańcem. Po błogosławieństwie nastąpiła praca w grupach, podczas której była okazja do wspólnego dzielenia się tematami dotyczącym świętości. Potem był czas na uczczenie relikwii, a następnie procesja na cmentarz z Litanią do Wszystkich Świętych. Noc Świętych zakończyła się uroczystym Te Deum odśpiewanym w kaplicy. Po zakończeniu czuwania uczestnicy zostali zaproszeni na radosną agapę do orlickiej Barki.

Siostry Franciszkanki uczestniczyły w przygotowaniu Nocy Świętych także w parafii w Więcborku oraz Chojnicach.

Wróć