Niezwykle udany festyn w Orliku

przez Franciszkanka

 

Dnia 22 września, z inicjatywy kapelana orlickiego O. Arkadiusza Czaja OFM odbył się Festyn Sportowo – Charytatywny w parku przy Domu Prowincjalnym w Orliku.

Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem lokalnej społeczności, która na nasze zaproszenie odpowiedziała nie tylko liczną frekwencją, ale przede wszystkim czynnym włączeniem się w przygotowanie festynu min. poprzez zorganizowanie stoisk, które były oblegane przez cały dzień. Festyn przebiegał przy słonecznej pogodzie, także w radosnej aurze, którą tworzyli zaproszeni artyści min. mistrzowie Międzynarodowego Festiwalu Iluzji „Duo Paulo”, „Oriano” oraz znany piosenkarz Andrzej Rybiński. Dla najmłodszych czekało dużo atrakcji min. turniej piłki nożnej, który zakończył się zwycięstwem drużyny z Brus, II miejsce przypadło klubowi z Orlika, a trzecie drużynie z Wiela. Najliczniejszą publiczność zgromadził jednak mecz piłki nożnej w wykonaniu „żeńskim”: Siostry Franciszkanki kontra mamy ministrantów. Mecz był bardzo zacięty, zakończył się wynikiem 3:2 dla mam, natomiast w rzutach karnych lepsze okazały się siostry. Podczas festynu były prowadzone różne konkursy, zabawy, licytacje, można było się częstować smakołykami przygotowanymi przez pobliskie Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa. Cały dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu chorych dzieci z okolic Orlika i wsparcie ministranckiej drużyny piłkarskiej przy klasztorze sióstr. Lokalne samorządy wsparły również festyn w logistyce, nagłośnieniu, promocji, za co organizatorzy jak i uczestnicy są bardzo wdzięczni.

Galeria z festynu

Festyn był wielkim świętem radości, integrującym pobliskich mieszkańców, na którym doskonale bawili się zarówno starsi jak i młodsi. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. i zakończyło  również wspólną modlitwą, podczas której powierzono Bogu i Jego Matce nie tylko czas zabawy, ale i naszą codzienność.

 

Wróć