Niepokalanów: IX Max Festiwal

przez Franciszkanka

 

W dniach 22 – 26 sierpnia w Niepokalanowie miał miejsce  dziewiąty już Max Festiwal, czyli spotkanie młodzieży organizowane przez Ojców Franciszkanów, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Bądź zimny albo gorący – czyli o decyzjach”.

 

Przebogaty program wypełniony konferencjami, adoracjami, Mszą Świętą, pracą w grupach miał pokazać jak do spraw decyzji podchodzili w swoim życiu m.in. św. Maksymilian czy św. Franciszek. Młodzież miała okazję posłuchać konferencji m.in.: s. Anny Marii Pudełko, o. Piotra Szczepańskiego, p.Tomasza Terlikowskiego, zobaczyć przepiękny spektakl o świętym Maksymilianie, przygotowany przez uczestników festiwalu a także w pełni Bożej radości uwielbiać Pana tańcem i śpiewem na koncercie zespołu Boguchwała.  A to wszystko pod czujnym okiem Maryi Niepokalanej, której przybyło kilku nowych Rycerzy. Wieczory i noce były czasem adoracji Najświętszego Sakramentu i zawierzenia się Panu przez serce Jego Niepokalanej Matki.

To co nas zachwyciło, to otwartość uczestników na Słowo Boże, na świadectwo innych osób, otwartość na siebie nawzajem. Pięknie było być obok tych młodych ludzi, którzy swoje życie oddali Panu i Jego Matce.

S. Cypriana i S. Antonia

Wróć