Miłość cię znajdzie...

Siostry Franciszkanki na polach lednickich - Lednica 2012

Młodzi po raz szesnasty spotkali się nad Lednicą


2 czerwca ponad 60 tysięcy młodych ludzi ( w tym kilkanaście Sióstr Franciszkanek) na Polach Lednickich modliło się, śpiewało i tańczyło, szukając odpowiedzi na pytanie: czym jest miłość i miłosierdzie.

 

XVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywało się pod hasłem „Miłość Cię znajdzie”. Tegoroczne spotkanie młodych poświęcone było Bożemu Miłosierdziu, św. siostrze Faustynie i jej „Dzienniczkowi”. – W obliczu Jezusa Miłosiernego znajdujcie odpowiedź na wasze pytania, niepokoje i wizję szczęścia. Wiem, że pragniecie, by doświadczenie Lednicy, z którego wyrasta szkoła formacji wiary dojrzałej owocowało wspólnotą nowego ruchu, jaki rodzi się w Kościele. Wam wszystkim i waszemu spotkaniu z serca błogosławię – powiedział papież Benedykt XVI w wyemitowanym w trakcie spotkania orędziu.

Tym młodym ludziom, którzy mimo zdradliwej pogody – na zmianę nad Polami Lednickimi świeci oślepiające słońce, wieje porywisty wiatr, albo pada ulewny deszcz – nikt nie mówi jak mają żyć, nikt niczego nie nakazuje. Poprzez wykłady, modlitwę oraz piosenkę taniec, organizatorzy spotkania na Lednicy pokazują, że miłość i miłosierdzie mogą być sposobem na życie.

W trakcie wydarzenia młodzież adoruje relikwie świętej, przybyli otrzymali także jej ”Dzienniczek”. – Miej go pod ręką, trzymaj w tramwajach, pociągach, naucz się rozmawiać o miłości i życiu. To wspaniałe, specjalne wydanie – mówił o.Jan Góra.

Przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, w symbolicznym geście wyboru Chrystusa, zakończyło 16. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w Wielkopolsce. Brama ma kształt ryby, czyli znaku rozpoznawczego pierwszych chrześcijan. 

Wróć